garden-220345_1280
Fashion

Bahçe Mobilyaları Seçerken Malzemesine Dikkat Etmelisiniz

Bahçe mobilyaları üretiminde diğer mobilyalara göre belirgin farklılıklar vardır. Herhangi bir mobilyada kullanılan malzemeler doğal koşullara uyumlu değildir. İç mekanlarda kullanılacağı düşünülerek ahşabın her türlü çeşidi kullanılabilir ancak dış mekanlarda kullanılacak olan bahçe mobilyalarında ahşap, tahta ürünler kullanılmamaya özen gösterilir. Bunun nedeni özellikle yağışlı havalarda yıpranmasını engellemektir.

Bahçe mobilyaları üreten firmalar genel olarak sentetik, alüminyum, teak gibi malzemeleri kullanmayı tercih etmektedirler. Tüketicilerde açık alanlar için ürün alacaklarında bu özelliklere dikkat etmelidirler. Bahçe mobilyası denildiğinde sadece bahçelerde kullanılabilen ürünler akla gelmemektedir. Evlerimizin balkonlarında kullanmış olduğumuz koltuklar, masa ve sandalyelerde aynı özelliklerde üretilen ürünlerdir. Balkonlarında hava koşullarından etkilenen yerler olduğu göz önüne alındığında mutfaklarda kullanılan herhangi bir masanın balkonda kullanılması sağlıklı değildir. Mutfak masaları iç mekan ürünü olarak üretildiği için suya dayanıklı malzemeden üretilmezler ve dış alanlarda kolay bir şekilde yıpranırlar.

Balkonlarınız bahçeler kadar geniş alanlara sahip olmadığı için balkonlarda genellikle küçük ölçülerde yemek masaları ve sandalyeleri tercih edilebilir. Bahçe mobilyası olarak üretilen oturma grupları balkonlarda istenilen görüntüyü elde etmenizi sağlayamayabilir. Oturma grupları iskeletleri gösterişli ve geniş olduğu için teraslarda ve bahçelerde kullanım için çok daha uygundur.

Bahçe Mobilyaları Seçiminiz İle Uyumlu Keyif Ürünleri

Bahçeleriniz evlerinizin en keyifli yerleridir. Bu keyifli yerlerin güzelliklerine değer katmak için lunicanın üretmiş olduğu keyif ürünlerini inceleyebilir, bahçeleriniz için en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Keyif ürünleri arasında yer alan salıncaklar açık havaların vazgeçilmezleri arasındadır. Tek kişilik , iki yada üç kişilik genişlikte salıncaklar alanın genişliğine bağlı olarak tercih edilebilir. Günün yorgunluğunu temiz hava eşliğinde üzerinizden atmanız için salıncaklar son derece doğru tercih olacaktır. Havuzlu bahçeler için vazgeçilmez olan şezlonglar da birbirinden farklı tasarımlarıyla sizlere sunulmakta. Dinlenme anlarınızı çok daha konforlu bir şekilde yaşayabilmek için seçmiş olduğunuz ürünlerde kullanılan süngerlerinde sizleri rahatsız etmeyecek sertlikte ve kaliteli olması gerekmektedir. Seçecek olduğunuz ürünlerin minderlerinin sertliği tercihinize göre ayarlanabilmektedir. Böylelikle standart bir seçim yapmak yerine size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Bahçeniz için seçmiş olduğunuz oturma grupları, salıncaklar gibi vakit geçirmekten keyif alacağınız ürünleri serin bahar günlerinde, kış ayların başlangıçlarında da kullanabilmeniz için birbirinden şık şömine modellerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle keyifli sohbet anlarınızı çok daha uzun yaşayabilirsiniz. Hayatınıza değer katacak ürünler için bu alanda deneyimli markaları tercih edebilirsiniz.

Write a comment