macbook-577758_1280 (1)
Lifestyle

TRT1 Kanalında Harika Atılımlar

Eskiden radyo haberlerinin ve özellikle de eskilerin tabiriyle ajansların bizlere görüntü olarak gelmesini sağlayan TRT1 için kısa bir şekilde sizlere anlatmak istedik. Özellikle son olarak 2015 yılında yapmış olduğu büyük atılımlarla TRT, gerçekten de her an izleyicisini düşünen bir kanal olduğunu bir kez daha ispat etmeyi başarmıştır.

Her zaman için tek amacı izleyicilere daha iyi hizmet verebilmek olan ve bu konuda yaptığı yatırımlarla ve teknolojik gelişmeleri takip ederek bu konuda gereken yatırımları yapmayı başaran kanal, Türkiye genelindeki verici sayısını, 2016 yılı itibariyle tam 1599’a ulaştırmıştır. Türkiye’de şu anda ulaşamadığı herhangi bir nokta bırakmayan TRT1, bu yatırımlarla ve yayın kalitesini yükseltmesiyle siz değerli izleyicilerine vermiş olduğu değeri tekrar kanıtlamayı başarmış oldu.

TRT1 Kanalında Harika Atılımlar

İhtişamlı dizilerinin yanı sıra, sürekli olarak artan reyting grafiği ile sizlerin de takdirini kazanmaya başarmış olduğunu herkese göstermeyi başaran kanalın özellikle son zamanlarda belgesel, diziler, özel programlar gibi dev yatırımlar da görmezden gelinmemesi gereken yatırımları olmaktadır.

Harika atılımlarla izleyicilerine çok iyi diziler sunmayı başaran TRT1 için şu anda izleyicilerin de takdirini toplaması ve son dönemlerde hızlı artan izlenme seviyeleri de bunların ispatı niteliğindedir.

TRT1’e Duygusal Bakış

Bütün izleyicilerin çok yakından tanıdığı kanala aslında biraz da devletin kanalı olması hasebiyle ayrıca ilk yayınları yapması sebebiyle daha duygusal açılardan bakılmaktadır. 2003 yılında tüm Türkiye’nin kilitlendiği Eurovision Şarkı Yarışması’nda Sertap Erener ve ekibinin aldığı o birincilikte, hepimizin ülke olarak tüyleri diken diken eden sonuç açıklandığında bize sunumu yapan kanal, yıllar önce, Hırvatistan maçında yıllar sonra Avrupa’ya gitmiş olan Türkiye Milli Takımı liberosu Alpay Özalan’a da TRT1 kanalını izlerken, yapma diye bağırıyordu.

Kısacası birçok anımız vardır aslında, çünkü onlar hayatımıza ilkleri sokmayı başarmış olan devlet kanalımız olarak bilinmektedir. Yaptığı yatırımların haricinde, eskiden yılbaşı kutlama zamanında, Orhan Gencebay’ı izlemek için onu izlerken, ekran karşısında bekleyen yüzbinler varken, bunun haricinde, izlediğimiz eski maçlarda, bütün maçlar siyah beyazken de bizler TRT’de eğlenip, orada üzüldük. Yani bizim hayatımızda belki de en çok yer kaplayan kanal olarak duygusal da bakılan kanaldır.

 

 

 

 

TRT1 Çocuklara Da Çok Şey Öğretti

TRT kanallarında, bunun haricinde, ilk kez yayınlar yapılırken, çocuklar için de çok özel programlar yapıldı. İlk kez sayıları öğrenenler, ilk kez konuşmayı öğrenenler için de eğitici ve öğretici çok güzel programlar yapıldı. Çünkü o devletin kanalıydı ve bunun sorumluluğunu herkes hissediyordu.  Şimdi de durum aynı aslında. Aynı sorumluluğuyla TRT1 tüm izleyicilerine en iyi dizileri ve filmleri izletebilmek için çaba harcıyor. Bu çabalarıyla herkesin 7’den 77’ye beğenisini kazanan ve alkışını hak eden kanal, sizler için her zaman daha iyisini yapabilmek için uygulamalarını da geliştiriyor.

Son dönemde yapmış olduğu kaliteli diziler, filmler, eğitici ve öğretici programlar, kadın programları, belgeseller gibi çok geniş bir çerçevede hizmet veren kanal, sizlere her zaman daha iyisini sunmak adına değişik araştırmalar ve geliştirmeler yapmaya da devam etmektedir. Sizler de bu konuda tüm desteği bizden kolaylıkla alabilirsiniz.

Kısaca anlatmak gerekirse, bize ilkleri yaşatan, sonrasında da ilk kez renkli yayınla sizlere farklı bir görüntü kalitesini sunmayı başaran şimdilerde de aynı şekilde en kaliteli görüntüleri sunmayı başaran bunlar için çok büyük çaba harcayan bizim gerçek kanalımız olan TRT1’i sizlerde kesinlikle takip etmelisiniz. Çünkü onlar kaliteyi bizler için var ediyor.

 

Write a comment